View Single Post
Stary 07-10-2010, 20:40   #1
skw82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-03-2010
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi [MKI]
Silnik: 1.6 Benzyna+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 41
Domyślnie Silnik traci moc (wypadanie zapłonów, filtr paliwa?)

Witam,

Przeszukuję fora polskie i zagraniczne i nie mogę znaleźć podobnego przypadku.

Mam ostatnio problem z silnikiem. Podczas jazdy i postoju na biegu jałowym silnik pracował równo i wszystko było OK. Generalnie jeżdżę na LPG ale czasami przełączam na benzynę by rozruszać maszynę. Ostatnio po zrobieniu ok. 40km na benzynie zaczęło szarpać silnikiem i kontrolka "CHECK" zaczęła mrugać, zjechałem szybko na pobocze, kontrolka już świeciła cały czas, na biegu jałowym obroty bardzo skakały. Gasze silnik. Sprawdziłem poziom oleju (nie wiem po co ale sprawdziłem - wszystko OK). Zapalam (to samo). Gasze i zapalam ponownie, kontrolka świeci ale silnik pracuje pięknie, równo.

Następnego dnia odpalił bez problemu, przełączam na LPG robię jakieś 20km i kontrolka "CHECK" gaśnie. Silnik pracuje jak należy. Kolejnego dnia robię testy na benzynie i ponownie zapala się "CHECK" silnik pracuje nie równo ciężko wchodzi w obroty (pracuje jak traktor), przełączam na LPG autko dostaje właściwej mocy, silnik pracuje rewelacyjnie. Wracam na benzynę autko działa prawidłowo.

Podpiąłem samochód pod kompa pokazał jeden błąd przy zgaszonej kontrolce "CHECK" P0304 - Cylinder numer 4? Wykryte wypadanie zapłonów.
Przy zapalonej pokazał ten sam.

Zrobiłem Focusem już 31tyś km więc postanowiłem wymienić świece (nie wiem kiedy były wymieniane wcześniej). Wymieniłem na oryginalne platynowe Motorcraft'a. Takie same jak były. Odpiąłem akumulator na 1h w celu zresetowania komputera (myśląc że pomoże). Robię test na benzynie oczywiście i po 31km problem wrócił.

Wymieniłem olej 10tyś. temu.
Filtr powietrza jakieś 5tyś. temu.
Stare świece wyglądały bardzo dobrze, (osad na elektrodzie) to znaczy że iskra była OK.

Nie wiem kiedy filtr paliwa był wymieniany, ja go nie wymieniałem.
Czy to cewka a może filtr paliwa?


Przepraszam za tak długi post ale chciałem opisać wszystko szczegółowo jak było.
Proszę Was koledzy o pomoc, może miał ktoś podobny przypadek. Zanim pojadę do serwisu, chciałbym popróbować naprawić usterkę we własnym zakresie.
skw82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem