View Single Post
Stary 03-04-2022, 10:32   #4
sarniak11
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: Mondeo MK5 ST-Line 2.0
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 34
Domyślnie Odp: Spuszczanie paliwa , nie pali, brak pomyslu;(

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to jak nie ma -przecież jest ten,Po co spuszczać paliwo jak jest ten poważny błąd albo czujnik albo pompa.

Pompa raczej nie , wg forscana wymagane cisnienie do odpalenia 330bar, jak kręcę wali 350-400 bar , zczytane z czujnika.;(

Bump:
Cytat:
Napisał tomkrawiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pogooglowalem troche w necie i znalazlem takie cos:

Causes for this P0251 code may include:
Open in the signal circuit to the FRP sensor - possible
Short to voltage in the signal circuit to the FRP sensor - possible
Short to ground in the signal circuit to the FRP sensor - possible
Open in power or ground at FRP sensor - possible
Failed FRP Sensor - likely
Failed PCM - unlikely

Wychodzi na to, ze w ponad 80% przypadkow winny jest albo uszkodzony albo padniety czujnik cisnienia paliwa.

Kupic mozesz tu:
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Czujn...10C-DW10F/4980

Wymiana jest banalnie prosta. max 5 minut roboty. Przed odpalaniem podbij pare razy cisnienie wciskajac zaplon bez sprzegla.

ps. Mozesz tez sprobowac wykrecic czujnik i probowac go wyczyscic.
ps2. Nie wiem gdzie Ty tankujesz, ale do nowoczesnych diesli leje sie dla swietego spokoju paliwa premium (BP Diesel Ultimate, Cirkle-K Diesel Miles Plus, itp) a nie paliwo z beczki od Pana Mietka co naprawia kombajny w PGR !!

Wyciągnąłem regulator wczoraj, sitko czyste . :/
Myślę że może wtryskiwacze się zapchały, i ten regulator otwiera się na maksa bo podbija cisnienie bo wtryski się nie otwierają i stąd ten błąd, że wartość większa niż maximum , tak mi wyskakuje w opisie usterkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sarniak11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem