Temat: [Mondeo 2007-2014] Wentylator chłodnicy/klimatyzacji
View Single Post
Stary 19-04-2024, 07:57   #1
Jaarof
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-03-2024
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Witam,

Mam kolejny problem z wentylatorem. Posiadam Forda Mondeo, 2011r, 2.2.diesel 200km, automat. Problem występuje w działaniu wentylatora chłodnicy. Zaczęło się od tego że wentylator zaraz po odpaleniu silnika cały czas się odpalał, nawet na zimnym, przez co nie potrafił dogrzać silnika. Wentylator działał na zasadzie - 10 sekund pracuje, 5 nie pracuje, 10 pracuje, 5 nie... i tak w kółko. Polecono mi wymienić moduł wentylatora, po wymianie wentylator działa cały czas - załącza się zaraz po włączeniu silnika i gaśnie w momencie wyłączenia silnika. Problem nie występuje w momencie kiedy wyłączę klimatyzacje- wtedy silnik się dogrzewa do temperatury 86 stopni, jak skoczy do 87 to załącza się wentylator, schładza, wylacza się, czyli działa tak jak powinien. Natomiast po uruchomieniu klimatyzacji, wentylator znowu się załącza na stałe i działa cały czas, a temperatura silnika spada z tych powiedzmy 86 do mniej więcej 51 stopni...

Ma ktoś jakiś pomysł co może być? Klimatyzacja ogólnie chłodzi, ale brałem też pod uwage małą ilość czynnika przez co próbuje dochłodzić wentylatorem, ale chyba tak nie powinno być.
Jaarof jest offline   Odpowiedź z Cytatem