Temat: [Mondeo 2000-2007] Awaria skrzyni? Mk3 2.0 tdci (130km)
View Single Post
Stary 05-04-2013, 12:13   #1
Etherway
ford::amateur
 
Avatar Etherway
 
Imię: jed
Zarejestrowany: 14-08-2011
Skąd: Roermond (NL)
Model: Mondeo Mk.III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 6
Angry Awaria skrzyni? Mk3 2.0 tdci (130km)

Witam Was, nie znalazłem podobnego przypadku więc postanowiłem napisać. Sprawa wygląda tak: W środę jechałem A2, na tempomacie zapięte 140 bo warunki były podłe i nagle bez żadnych dziwnych dzwiekow(może delikatne uczucie podobne do tego jak się bieg zrzuca bez sprzęgła, takie jakby tąpnięcie) lub innych symptomów, tempomat się wyłącza, obroty i prędkość spadaja. W pierwszej chwili myślałem, że to awaria silnika lecz ten dalej pracował i normalnie reagował na gaz natomiast próba wbicia jakiegokolwiek biegu, czy to ze sprzęgłem czy bez nie przynosiła żadnych efektów. Mogę wybrać lewarkiem każdy bieg, sprzęgło tez stawia normalny opór ale jakby nie było połączenia silnika ze skrzynią. To samo po zatrzymaniu. Kompletne sprzęgło, półosie, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne wymienione okolo 30kkm temu a calkowity przebieg to 300kkm.kkm. Miał ktoś podobną przygodę lub ma pomysł co mogło być przyczyną? Dodam, że podobną przygodę zaliczyłem kiedyś z Yarisem...Tam skrzynia się zmielila ale było to poprzedzone tym, że powyżej (stopniowo coraz niższej) prędkości obrotowej było ewidentnie słychać mielone zębatki a tu pyk i nie ma :-\
Na dzień dzisiejszy auto odholowane jest do warsztatu ale do przyszłego tygodnia nikt się za nie nie weźmie :-(

Ostatnio edytowane przez Etherway ; 05-04-2013 o 12:40
Etherway jest offline   Odpowiedź z Cytatem