Temat: [Mondeo 2000-2007] Zbyt niska temperatura silnika w TDCI
View Single Post
Stary 24-10-2009, 16:31   #9
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Problem z temperaturą silnika

Snajper_881 mam rozumiec ze tylko po wymianie plynu wszystko wrocilo do normy z trzymaniem temperatury? ktos juz mi doradzal wymiane plynu ale wskazania temp zamarzania pokazaly na dwoch miernikach -46 i -52*C. dlatego zaczalem od malego termostatu bo duzy trzyma dobrze. niestety nic to nie dalo - wszystko jest po staremu - czyli na niskich spada, a kto zima jezdzi na wysokich obrotach? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wynika z tego ze starsze plyny szybciej nabieraja temperatury i otwieraja termostat pomimo ze czujnik temp silnika pokazuje temp okolo 70-75*C - oczywiscie mowa tu o niskich obrotach (moglem cos pokielbasic bo nie wiem gdzie zamontowany jest czujnik temp silnika)
musze jeszcze sprawdzic temp wezyka po malym termostacie bo jeszcze tego nie zrobilem, faktem jest ze zbiorniczek wyrownaczy jest cieply
na wysokich tez mam wskazowke po srodku skali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komus jeszcze sie poprawilo zauwazalnie po wymianie plynu?
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem