View Single Post
Stary 05-06-2011, 14:36   #4
keson
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak kupić używany pas bezpieczeństwa

Trochę naprowadził mnie ten komentarz bo nie potrzebuję całego pasa więc pewnie cena nowego też będzie mniejsza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Cytat:
Napisał TomCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A potrzebujesz cały komplet czy sam pas ? Bo sam pas to nie problem, kupujesz na allegro za 50 zł, przekładasz i pasi. Mnie się w mk3 przetarł i tak wymieniłem, 50 zł.
Potrzebuję pas wraz z rolką która go zwija. Podejrzewam że w moim padła właśnie ta rolka ponieważ można go trochę wyciągnąć i trochę się później zwinie. Ale generalnie jest tak że pas sobie luźno wisi.
Pytanie czy w tej rolce też jest jakiś mechanizm który zużywa się w czasie wypadku?

Cytat:
Napisał Jakoob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pas jest tak zrobiony, że po wypadku należy go wymienić. Te wzorki i włókna jak na niego patrzysz po to są, żeby w razie uderzenia należycie spełnił swoją funkcję. Mimo, iż wygląda naprawdę ok po wypadku a zapewne takie są te używki nie spełnia już swojej roli. Jeśli masz kupić używany (mimo że bez osprzętu) to jeździj z tym co masz, efekt w razie BUM czego oczywiście Ci nie życzę będzie identyczny.

Nie napisałem jaki jest problem z moim więc wnioskowałeś pewnie że jest powypadkowy. Coś po prostu w nim padło i się nie zwija.
Zgodnie z Twoim opisem podejrzewam że pas w czasie wypadku ma zachować się trochę jak guma i traci swoje właściwości. Czyli pewnie trochę się rozciągnie?
- Czy to prawda że pas się zużywa a jeżeli tak to czy można to rozpoznać po fakturze na nim?

Wcześniej wydawało mi się że pas jest sztywny, co więcej w chwili wypadku powinien nawet dociągnąć ciało pasażera do siedzenia - to właśnie robi napinacz pasa - z drugiej strony jeżeli naciąg jest zbyt silny działa "ogranicznik napięcia pasów bezpieczeństwa" w postaci blaszki stalowej która się odrywa - a tak na marginesie czy to jest montowane w mondeo mk3?


Jak na razie jestem przekonany do zakupu na allegro - jeżeli macie jakieś sugestie na co zwracać uwagę to będę wdzięczny.


Udało mi się obejrzeć już jeden taki pas i okazało się że ciężko jest go wyciągnąć z rolki - zacinał się przy każdym nawet delikatnym pociągnięciu.
Sprzedający argumentował że trzeba go zamontować dokładnie pionowo i wszystko będzie git. Przyłożyłem do futryny w drzwiach i to samo.
Więc może coś w środku jest co się zużywa?
Dodam tylko że na podwórku stał rozbity mondziak więc podejrzewam jaka była geneza tego pasa ;p
  Odpowiedź z Cytatem