Temat: [Focus 2004-2008] wymiana wycieraczek w jaki sposób
View Single Post
Stary 11-09-2012, 09:39   #16
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,515
Domyślnie Odp: wymiana wycieraczek w jaki sposób

Cytat:
Napisał Rafael99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] Po rzucie oka na moje wycieraczki (przednie) powiedział, że widać (i tutaj nie jestem pewien) kontrolkę/znacznik, który wskazuje, że należy jedną z nich wymienić. Moje pytanie brzmi - czy wycieraczki mają coś takiego? Czy tylko stan pióra wycieraczki wskazuje na ewentualną wymianę?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Witam
Na boku wycieraczki masz naklejoną (namalowaną) kropkę - to jest ta kontrolka
Gdy jest koloru (chyba) zielonego, to znaczy że wycieraczka OK
Gdy jest koloru zółtego, to znaczy, że powinienes wymienić wycieraczkę
To jest ten znacznik zuzycia
Taki bajer - kontrolka zmienia kolor pod wpływem promieni slonecznych = jeśli długo jest wystawiona na słońce => to znaczy że długo uzywasz danych wycieraczek => naciągają Cię na wymianę
"Kontrolka" sprawdza czas używania wycieraczki (jeśli tak to można określić) a nie stopień jej zuzycia => patrz czy dobrze wyciera i nie rozmazuje ani nie skrzypi i się tym nie przejmuj

UWAGA - fabrycznie kontrolka jest zaklejona naklejką, która powinna zostać zdjęta w momencie założenia wycieraczki
Zdarza się, że ktoś zapomni odkleić "zaślepkę" od "kontrolki"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 11-09-2012 o 09:50
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem