Temat: [Focus 2008-2011] Zmiana kierownicy
View Single Post
Stary 12-01-2012, 17:59   #10
Pidu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-11-2011
Skąd: EX / SZ
Model: Focus
Silnik: 2.0 Duratec-HE
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zmiana kierownicy

Cytat:
Napisał neon2909 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie. Zastanawia mnie jak poradzić sobie z przełożeniem poduchy. Trochę się tego boje bo nie chciałbym jej uszkodzić.
Nie ma się czego bać. Demontując poduszkę raczej nie ma możliwości jej uszkodzenia. Natomiast przy zmianie zaślepki poduszki jak pisałem starą zaślepkę raczej trzeba poświęcić. Jest to spowodowane tym, że zaślepka ma 9 zaczepów, które wchodzą w szczeliny obudowy poduszki i dodatkowo na końcu się zaczepiają o odpowiednie wypustki. Próbowałem, ale jest to w mojej opinii niewykonalne, by wypiąć te wszystkie zaczepy jednocześnie. W ruch poszły drobne szczypce, którymi odciąłem zaczepy od zaślepki, a następnie pociąłem i usunąłem z obudowy poduszki. Nową zaślepkę zakładasz na poduszkę i równomiernie po całym obwodzie wciskasz, aż zaskoczą zaczepy. Ot cała filozofia. Wygląda i może brzmi znacznie gorzej, niż jest w rzeczywistości. No i zamiana zaślepki jest niezbędna tylko jeśli zmienisz obecną kierownicę na nową z inną liczbą ramion.

Ostatnio edytowane przez Pidu ; 12-01-2012 o 18:01
Pidu jest offline   Odpowiedź z Cytatem