Temat: [Focus 2004-2008] Naprawa ogrzewania przedniej szyby
View Single Post
Stary 25-12-2011, 15:16   #45
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Naprawa ogrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał dab1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem, długo nie dawałem znaku, ponieważ czasu brak...ładowanie mam 13,4-13,5 z włączonymi światłami, dmuchawą, itp...bez również jest takie same....
ten reg.żeby wyjąć to trzeba alternator wyciągać???
Jesli chodzi o regulator to roznie to bywa wiec niebede ci podpowiadal bo w sumie czasami latwiej wyciagnac alternator i pozniej regulator jak meczyc sie z regulatorem na samochodzie.
ALE!!!
Z tego co napisales..o swoim ladowaniu wnioskuje ze niemusisz nic wyciagac ani wymieniac przy alternatorze. natomiast u ciebie problem stanowi polaczenie pomiedzy ECU-PCM a alternatorem.
chodzi o 3pinowa kostke z 3 kabelkami od ladowania.

w tejkostce są:
-1- z napieciem akumulatora
-2-sygnal z PCM-ECU do regulatora ustalajacy poziom ladowania
-3- sygnal z regulatora do PCM o tym ze niema bledow i wszystko jest ok.

musisz sprawdzic te 3kabelki.
2 z nich ida do PCM a 3 daje napiecie akumulatora, niepamietam jakie kolory i numery ale to powinno juz wszystko wyjasnic.

Gdybys potrzebowal wiecej informacji to musialbys mi podac jaki dokladnie masz model samochodu.
Zapomnialem dodac ze problem z 3 kabelkami bedzie taki pod warunkiem ze masz polaczenia masowe i + dobre pomiedzy akumulatorem a alternatorem.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 25-12-2011 o 15:24
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem