Temat: [Focus 2014-2018] Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM
View Single Post
Stary 27-05-2020, 20:14   #7
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Przybywa oleju w silniku 1.5Tdci 120 KM

Mam 120 tyś w tym silniku, rocznik 2016 i nic się nie dzieje...oleju wlewam na 3/4 żeby mieć podgląd skali, ale przez 3 wymiany oleju i 30 tyś km nie zauważyłem przybywania, a raczej rozrzedzania oleju...
może często gasisz nieświadomie auto gdy akurat trwa procedura wypalania...a w tym silniku jest to ciężko zauważyć, bo nawet chwilowe spalanie na postoju rzadko kiedy zmienia się choćby o 0.1 litra.
Najprościej gdy dojeżdża się do celu, zwracać uwagę na spalanie w trakcie hamowania silnikiem, gdy pokazuje 0.0 jest ok, gdy pokazuje 0.0 na przemian z 0.1l to na 99.9% trwa wypalanie dpf i wtryski dowalają więcej paliwa. Obserwuje to od prawie roku za pomocą forscana na telefonie i modułu wpiętego do obd, potwierdza się w 100%. Dzięki wskaźnikom zapełnienia dpf wiem też kiedy mogę się wypalania spodziewać, więc nie trzeba wiecznie obserwować wskaźnika spalania, tylko średnio raz na 1tyś km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto kupione po 1 września 2018?
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem