View Single Post
Stary 20-02-2022, 17:53   #37
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,163
Domyślnie Odp: Spalanie nie pokrywa się z komputerem pokładowym 2.0 180km

Cytat:
Napisał szczerba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a mnie, po przejechaniu 11 440 km, tankowaniu za każdym razem do pełna, zużył średnio 5.68 l/100km. Oczywiście tak niskie spalanie wiąże się z tym gdzie mieszkam (wieś) i jakimi drogami jeżdżę (lokalne, wojewódzkie rzadko eSki jeszcze rzadziej autostrady.
No widzisz . Niskie spalanie , ale i jazda nieszczególnie "mocna". Pies pogrzebany jest w tym że niektórzy piszą :
..."na ekspresówkach / autostradach ok 130-150km/h, poza tym - jak pozwalały warunki (ale zwykle szybciej niż to co na znakach).
Po zsumowaniu ilości przepalonej ropy względem całego dystansu - wyszło spalanie rzeczywiste 5.5 L/ 100 km ".

Dlatego ciężko uwierzyć w jazdę opisaną powyżej i w tak niskie spalanie zarazem . Gdzieś jest nieścisłość.
Robiłem dziś trasę 450 km i z czystej ciekawości przez ostatnie 160 km zamulałem , choć było to w granicach przepisów. Zatankowałem w Mrągowie, aż się ulało i delikatnie przez Mikołajki, Orzysz do Ełku, a później jeszcze 70 km w kierunku Warszawy. Na chwilę obecną komputer wskazuje 6,0 l/km , chwilami było 5,7 l/100 , a po zrobieniu 100 km zasięg prognozowany podbił do 1026 km. We wtorek znowu zaleję aż się uleje i zapewne wyjdzie 6,5 l/100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co prawda automat , AWD coś tam podwyższają spalanie, ale ten "odcinek testowy" robiłem na prawdę muskając pedał przyspieszenia, jedynie ostatnie 20 km S61 było na tempomacie 120 km/h.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 20-02-2022 o 17:56
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem