Temat: [Focus 2008-2011] Samo włączająca się klima
View Single Post
Stary 06-10-2012, 14:12   #18
musso87
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 17-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Puma 2020
Silnik: 1.0
Rocznik: 2020
Postów: 85
Domyślnie Odp: Samo włączająca się klima

Mam Focua II FL i przyłączam się. Do diabła z takimi automatami które mają "poprawić komfort" użytkowania. Moje zastrzeżenia :

1) Przekręcenie kluczyka stacyjki powoduje włączenie świateł mijania. Po cholerę? Kolega słuchał sobie muzyki i siedział tak pół godziny aucie na parkingu. Nie wiedział, że tak to działa. I co ? Ledwo odjechałem z miejsca. Rozumiem, żeby włączały się gdy silnik zostanie uruchomiony.

2) Włączanie się klimy przy nadmuchu na przednią szybę. Wystarczy objechać pokrętłem (np. w stronę zegara) "przednia szyba - pasażer" i klima niepostrzeżenie włącza się automatycznie. Nie dość, że na dworze wiele leje to zamiast szybkiego ogrzania wnętrza to pierdoła chłodzi jeszcze bardziej, narażając na katar czy niepotrzebnie przeziębienie, chłodzenie silnika i zużycie energii.

3) Wycieraczka tylna, kiedy nawet najwolniejsza przednia jest włączona, wrzucając wsteczny automatycznie załącza się tylna, i jedzie po suchej szybie z całym brudem rozmazując wszystko i niszcząc świeżą wycieraczkę i szybę...

4) brak obsługi mp3 w radio CD6000 i bluetooth. Wszystko jako tako ratuje zwykły odtwarzacz podłączony do wejscia AUX.

5) Niedomykane szyby po zamknięciu samochodu. Porażka.

Przydałyby się czujniki cofania. To dość drogie auto, a opcja Sylver X nie jest najuboższa...

i 6)Da się z wymienionymi rzeczami coś porobić? Przyłączycie się, że to raczej irytujące?
Poza tym gdzie mogę znaleźć informacje jakie systemy bezpieczeństwa typu ABS i pokrewne mogę znaleźć? Na stronach Forda panuje okropny chaos.

I sorki, że wtryniam się z tematami pobocznymi z tego wątku.
musso87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem