Temat: [Mondeo 1993-1996] Kolosalne spalanien TD kombi
View Single Post
Stary 21-02-2013, 19:28   #1
esperoz
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-02-2013
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 5
Domyślnie Kolosalne spalanien TD kombi

Witam kupiłem niedawno forda mondeo mk1 z silnikiem 1.8TD i zaczęło się .... najpierw padł alternator ale wymiana szczotek pomogła , a teraz wychodzi ze ford żre nie pali tylko żre olej napędowy, wlałem cały bak jadąc droga powrotna z poznania wyszło ze ford spalił mi 9 litrów na trasie tzn cykl mieszany czasem przez wiochę ale tak cały czas 90-100 noc wiec praktycznie zero ruchu , gdy wskazówka doszła do polowy baku dotankowałem forda sprawdzając jego spalanie w mieście łódź , trochę jazdy nocą więcej za dnia i zrobiłem na baku paliwa 480 km LUDZIE przecież to jest smok wychodzi spalanie prawie 13 litrów ropy na 100 km bez używania klimatyzacji przecież to przesada fakt ze do wymiany jest filtr powietrza bo jest już trochę przybrudzony ale nie aż tak żeby powodować takie spalanie auto nie ma problemów z odpalaniem nawet w mrozy nie kopci ani nic ale żre te paliwo makabrycznie jakieś porady dodam ze mam do wymiany uszczelkę pod klawiatura ale to nie ma raczej nic do spalania , dodam jeszcze ze fordem jeżdżę normalnie bez szarpań normalna jazda obroty do 2800 max
esperoz jest offline   Odpowiedź z Cytatem