View Single Post
Stary 27-05-2010, 17:45   #5
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Jak dbać o silniczek 1.6 TDCi?

no właśnie z grzaniem i studzeniem to już mam wyryte w pamięci by to robić;D
Mam dieselka od dwóch dni dopiero także na razie się uczęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam zamiar...no i z resztą podczas jazdy wyczułem, że najlepiej(chybaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) zmienia bieg przy ok 2700 obr/min. Wydaje mi się, że później silnik już się"męczy".

A ten...jak z tym ruszaniem z pod świateł? Bo dzisiaj jechałem z kumplem i on najpierw ruszył ze sprzęgła, a dopiero po chwili wdusił gaz. Wydaje mi się, że takim czymś dwumasa szybko "beknie";D. A Wy co myślicie na ten temat?

A teraz jedna sprawa jeszcze. Nie mam pojęcia jakim olejem jest zalany silnik i turbo(no na pewno tym samym te dwie rzeczy bo to ten sam "zbiornik" olejuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), syntetyk czy półsyntetyk...tego nie wiem. Karteczki nigdzie nie ma. I teraz pytanko. Mogę wymienić na pełny syntetyk nawet jeśli był półsyntetyk?
Na razie to wszystkoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam



P.S- powiedzcie mi proszę, gdzie można dostać ten panel środkowy srebrny? Znacie jakiś sklep internetowy?? O to mi chodzi: http://www.voila.pl/242/olbvq/?1 (zaznaczony czerwonym kółkiem;D)

Ostatnio edytowane przez Corleon ; 27-05-2010 o 18:01
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem