View Single Post
Stary 28-12-2022, 16:28   #131
memaka
ford::average
 
Avatar memaka
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-03-2008
Skąd: Polkowice
Model: Ford Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI/ 150KM
Rocznik: 2017
Postów: 125
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Z tego co widzę wyjście na czujnik z C2402A vref5v na 3 - wtyka czujnika 3, czujnik wilgotności C2402B 19 wtyka czujnika 4. I sprawdź co się tam dziejut.
Napięcie referencyjne u ciebie dochodzi ponieważ miałbyś również błąd od czujnika temperatury.
Albo masz gdzieś uszkodzony przewód, albo czujnik.
Kolega pisze o takiej wersji z 6 przewodami na złączu C233:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam natomiast tylko 4 przewody (w czujniku też są dwa puste):

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiatraczek się kręci przy włączeniu klimy, styki 2 i 5 w złączu C233 sprawdzone, jest przejście na złącza do modułu sterowania z przodu FCIM (C2402A, C2402B), sprawdzałem multimetrem i przyrządem do sieci telekomunikacyjnych. W FCIM styki przeczyszczone i przemyte. Problem wydaje się znowu jak to w Fordzie bywa, z wiązkami w połączeniu wiązki z modułem FCIM. Stary moduł z małym wyświetlaczem nie wywala błędu, oba nowe i owszem. Wezmę się za rozkręcenie modułów i spróbuję zobaczyć jaka może być różnica w złączach. Działanie po omacku bez schematów modułów, nie wiem czy złącza FCIM, (C2402A, C2402B) były takie same w różnych wersjach mondeo, a tym bardziej w modułach FCIM od SYNC1.1 i SYNC2/3.
__________________
Był FORD MONDEO MK III TDCI 2.0 130KM (2007) -219000km
memaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem