View Single Post
Stary 27-03-2024, 16:03   #1
Jaarof
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 27-03-2024
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Brak oświetlenia na panelu, temp. chłodnicy, lampka

Witam,

Jestem od paru dni mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem Forda Mondeo MKIV z silnikiem diesel 2.2 TDCI, 200km, 2011 rocznik, wersja TITANIUM S.

Nie mogę nigdzie znaleźć informacji odnośnie panelu i jego oświetlenia. Na załączonych zdjęciach nie świecą się wszystkie przyciski. Przyciski działają, po naciśnięciu świeci dioda (o ile jest na przycisku), ale w nocy przycisków nie widać. Domyślam się że tak nie powinno być i moje pytanie - trzeba wymieniać cały panel, pojedyncze przyciski, a może jest tam jakaś dioda która podświetla przyciski i wystarczy ją podmienić (nie licząc przycisków z osobną diodą, tak jak grzanie szyby) ?

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu w innym dziale, więc mam nadzieję że to nie będzie problem jak zapytam o jeszcze coś. Mam popsuty przycisk - Jak go można wymienić i jakbym chciał go kupić, to jak go szukać ? Jak wpisuje "przycisk podsufitka" albo "przycisk oświetlenie podsufitka" to pokazuje się wszystko tylko nie to.

Ostatnie 2 pytania - Termostat i "temperatura chłodnicy". W którym miejscu jest czujnik ? bo po przejechaniu 150km na trasie (temperatura na zewnątrz około 4-5 stopni), komputer pokazywał mi temperaturę ok 60stopni na chłodnicy. Jak miałem problemy z termostatem w innym aucie, to znacznie wzrastało spalanie, a tutaj - trasa 6,5l/100, w mieście około 7,6l/100 - co jest dość mało, a na pewno za mało jak na uszkodzony termostat. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to powinno być ? Dodam że jak wypalał DPF to temperatura na chłodnicy była 90 stopni, a dzisiaj przy temperaturze na zewnątrz ~19 stopni, temperatura chłodnicy pokazywała 90 stopni.

Ostatnie pytanie, od niedawna mieszkam w Gliwicach i nie mam tu żadnego mechanika magika. Czy znacie kogoś w okolicy, kto ewentualnie mógłby się zająć tymi problemami które wyżej wypisałem ?

Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie WhatsApp 2024-03-26 o 21.15.35_f9bd1d0a.jpg (91.9 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie WhatsApp 2024-03-26 o 21.15.36_e6adf9a2.jpg (76.3 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Zdjęcie WhatsApp 2024-03-26 o 21.15.36_2ca64a6f.jpg (93.5 KB, 12 wyświetleń)
Jaarof jest offline   Odpowiedź z Cytatem