View Single Post
Stary 09-05-2013, 15:49   #16
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Dysze spryskiwaczy - uwaga - możliwosc zapalenia

I mnie dopadł właśnie ten palący problem. Przestał działać tempomat, klima i zaczęło śmierdzieć spalenizną. Po zatrzymaniu się i obwąchaniu auta nic nie wyczułem. Wszedłem na forum aby znaleźć dlaczego nie działa tempomat i trafiłem tutaj do tematu ze spryskiwaczami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie przepalony był bezpiecznik w kabinie, oznaczony na pokrywie jako tempomat. Patrząc na ten rysunek to bezpiecznik 82 http://img119.imageshack.us/img119/92/59945458mu2.jpg. Wbrew temu co jest tam napisane to 7.5 A a nie 5 A.

Spryski odpiąłem, nie sprawdzałem po wsadzeniu bezpiecznika, który dymi bo nie chcę biegać z gaśnicą w okół auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tempomat i klima działają. Zamówię dwa nowe i wymienię. Wg instrukcji spryski trzeba od dołu wycisnąć ale próbowałem i nie chciało wyjść. Trzeba pchać na siłę, coś podważyć, zsunąć aby wyszły? Dziwne, że spryski cały czas grzeją, myślałem, ze uruchamiają się wraz z podgrzewaną przednią szybą bo tak chyba było w Mondeo MK I.

Ciekawe ile potrzeba przypadków aby Ford się tym zainteresował i nie traktował tego jako jednostkowe usterki.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem