View Single Post
Stary 27-06-2014, 23:13   #4094
MasterCogito
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-04-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 12.2011
Postów: 28
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 , MK4 CHIP TUNING - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał dario6273 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie to jest temat o tuningu a nie o zawalidrogachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dosyć proste estymatory "zawalidrogostwa" zastosowałeś Dario ... A ja tylko pytałem o aspekty techniczne tuningu przy wykorzystywaniu na co dzień zakresu prędkości do 2500 obr./min. - dla jasności chodzi o ostatni bieg, na którym najdłużej się poruszam, a nie obroty podczas jazdy na niższych biegach przy rozpędzaniu samochodu. Te "pogardzane" przez niektórych 2500 rpm to u mnie na szóstce jest już przysłowiowe "1,50 zł" - jak dla mnie wystarczy. Więcej nie potrzebuję, mogę być zawalidrogą. Widziałem jak przy "zawalidrogowej" 120 km/h koledze wyjechał traktor z przyczepą. Czterotonówkę prawi przeciął na pół, a ze swojego Subaru zrobił "kabriolet" ze wszystkim równo uciętym na wysokości ok. 75 cm od ziemi.
Wracając do meritum mam głębokie przekonanie, że moje pytanie z postu #4086 wyczerpywało znamiona treści zawartych w tytule "[...] - kompendium wiedzy", choć uprzedzając ewentualnych krytyków przyznam, że jednak nie chodziło mi o Mondeo, ale S-Maksa. Tu rzeczywiście "pojechałem off-topicowo".
Jeżeli pytanie było zbyt złożone/infantylne/obraźliwe/... itd. ... - odpuszczam, choć byłoby miło znaleźć bardziej merytoryczne odpowiedzi ...
MasterCogito jest offline   Odpowiedź z Cytatem