View Single Post
Stary 07-06-2020, 11:20   #1
Przemek1o9
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-06-2020
Model: C-Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 2
Exclamation 1.6 TDCI Szarpie/buja przy przyspieszaniu na trasie przy ok 110km/h

Dzień dobry,
Od kilku tygodniu zmagam się z usterką mojego C-Maxa 2010 1.6 TDCI Manual, trudno mi ją dokładnie opisać ale polega ona na szarpaniu/bujaniu (żabkowaniu?) w trakcie naciskania na pedał gazu (zazwyczaj 4 i 5 bieg) przy prędkościach od 90km/h do 120km/h. Wrażenie jakby auto chciało przyspieszyć przez 1 sekundę, zgodnie z moim życzeniem ale tuż po tej sekundzie silnik mówi nie - odpuszczamy i traci moc następnie znów efekt przyspieszenia i odpuszczenia i tak przez ok 3-4 minuty lub ok 5-10 km. Ten stan rzeczy występuję głównie na trasie gdy auto się nagrzeje na trasie np. po przejechaniu 40 km na autostradzie. Np. na trasie 200km taki efekt występuje zazwyczaj 2 razy. Szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia co może być przyczyną. W trakcie tego "bujania" w trakcie przyspieszania czasami można usłyszeć dźwięk z okolic silnika, który mi przypomina ślizganie się (raczej takie wysokie tony, dość ciche). Szukam jakiegokolwiek punktu zaczepienia co może być przyczyną. Nie chce się nadziać na ten efekty gdy będę w trakcie mijania tira.
Przemek1o9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem