View Single Post
Stary 18-09-2018, 21:31   #57
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Wybór silnika - 1.0 EB 125KM cy 1.6 ti-vct 125KM

No tak, typowa polska przypadłość : "jak mój tyle nie pali to nie pozwolę żeby komuś palił mniej", prawda Panowie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic tylko krótkie spodenki i do piaskownicy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dla podniesienia ciśnienia dodam, że identyczną trasę pokonywałem wielokrotnie mondeo Mk4 (ten ze stopki) i palił niezmiennie 6,6-6,8. Przy czym jazda była szybsza i przyjemniejsza. Też niemożliwe, prawda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A propos znawców internetowych:
Cytat:
Napisał wasi69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
170-180 km\h po autostradzie - wysokie obroty silnika
owszem, w wolnossącym 1,6 to silnik przy tej prędkości z budy mało nie wyskoczy a spalanie zbliża się do 15l, prawda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
proponuję przejechać się 1,0 EB M6 i zrozumieć różnicę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie największa jest taka, że przy 160 km/h siedząc w środku można swobodnie prowadzić konwersację a największy hałas powoduje pęd powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Silnika praktycznie nie slychać zaś cała tajemnica zapewne tkwi właśnie w obrotach na jakich pracuje.

Cytat:
Napisał Jarek138 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tourneo courier 1.0 100KM - Świecko - Brennero - Bolzano - Dolomity i z powrotem, 80% autostrada (max 130km/h), góry - upał i klima na podjazdach - w sumie 2500 km - średnie 6,3. A nogę mam lekką. Bajki pisać to do TVP.
Kolego, masz auto o aerodynamice lodówki, średnie zużycie nawet porównując wg katalogu forda o litr większe od focusa ale nadal uważasz że to ja bajki piszę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dopiero co sam u siebie w wątku podrzuciłem mój osobisty życiowy rekord (prawdziwy) w 1.6EB na "urlopie" jadąc 200km cały czas z prędkością 110km/h (jak ustawiłem tempomat w nocy tak na stacji benzynowej dopiero nacisnąłem hamulec) spalił 6.12 litra na 100km (komp wskazywał 6.0 czy 6.1 litra)
...
Biorąc pod uwagę co napisałęś a co napisali koledzy to również sugeruje, żebyś zwolnił do 110km/h to Twój Focus 1.0EB zacznie produkować paliwo.
Kolejnemu muszę tłumaczyć..? Oczywistym jest, że Twoj samochód spali około 1,5-2l więcej, praw fizyki nie oszukasz - skąś te 180 koni musi się wyprodukować a dodatkowy cylinder czymś napełnić, prawda? Więc gdy moje auto spali 6 to Twoje 8 - tak wybrałeś i musisz z tym żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Za to na pewno nadrabiasz przyjemnością z jazdy, zwłaszcza przy wysokich prędkościach, bo ciemną stroną posiadania tak małego silnika jest jego ospałość zaczynająca sie gdzies powyżej 150-160 km/h - wtedy o szybkim przyspieszeniu na autostradzie tak jak to do tej pory robiłem dieslem muszę zapomnieć. Ale to i tak nadal rakieta przy 1,6 ti-vct Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym jeśli włączasz tempomat żeby uzyskać niskie spalanie TO NIE MASZ POJĘCIA O EKONOMICZNEJ JEŹDZIE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie ZAWSZE w KAŻDYM samochodzie tempomat zwiększał spalanie o 0,5 do 1,5 litra na 100km, przy czym dużo zależało od ukształtowania terenu. Bo tempomat nie służy do ekonomicznej jazdy tylko do utrzymania stałej prędkości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A propos, ostatnio przy takich predkościach jakie sugerujesz (110km/h) to mi komputer pokazywał cyfrę z 4 na początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak więc póki co jeszcze mi w baku nie przybywa tylko maleje, ale na pewno wolniej niż niektórym z Was Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A niedowiarków i tak nie przekonam.
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem