Temat: [Focus 2014-2018] Wyłącznik airbag pasażera
View Single Post
Stary 21-02-2024, 21:00   #33
misiek_wspanialy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-06-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCi 120KM
Rocznik: 2017
Postów: 9
Domyślnie Aktywacja wyłącznika poduszki powietrznej pasażera

Kilka miesięcy temu urodziło mi się drugie dziecko co spowodowało, że podróże samochodem stały się nieco bardziej skomplikowane. Postanowiłem, więc zamontować u siebie w Focusie wyłącznik poduszki powietrznej pasażera. Po zapoznaniu się z kilkoma wątkami na ten temat, sprawdziłem czy mam odpowiednie przewody, kupiłem części tj. panel konsoli sufitowej (1764215), lampkę kontrolną (1697037) oraz wyłącznik poduszki (1796337) i wszystko zamontowałem.

Po montażu części zaświeciła się kontrolka poduszki oraz pojawiły sie trzy nowe DTC:
B00D5:4A-28 - Lampka kontrolna wyłączenia poduszek powietrznych po stronie pasażera
B1D74:4A-2C - Włącznik trybu odłączonej poduszki powietrznej pasażera
B1D75:4A-AF - Wyłącznik trybu odłączonej poduszki powietrznej pasażera

Zgodnie z tym co było już wielokrotnie napisane ostatni krok, który mi pozostał to aktywacja wyłacznika w konfiguracji samochodu i tu zaczynają się schody. Zmieniłem za pomocą Forscan:
1. Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera w BCMii Central Configuration (Main) z Nieskonfigurowano na Wyłącznik poduszki powietrznej pasażera i zapisałem konfiguracje w ECU
2. Uruchomiłem procedurę RCM Module initialization/relearn vehicle data

Niestety, pomimo tego, że obydwie konfiguracje wykonały się bezbłędnie to po skasowaniu DTC i ponownym uruchomieniu zapłonu kontrolka poduszki nadal się świeci i widoczne są wyżej wymienione DTC.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co może byc przyczyną, że wyłącznik nie chce się aktywować? Sprawdziłem wyłącznik oraz lampkę i obydwie części zdają się być sprawne pod kątem elektrycznym tzn. lampka świeci po podłączeniu do zasilania, a zmiana ustawienia wyłącznika powoduje, że na innych pinach jest zwarcie (1-2 lub 2-3).
misiek_wspanialy jest offline   Odpowiedź z Cytatem