View Single Post
Stary 13-01-2010, 21:53   #9
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: moje mondeo słabo odpala na mrozie po dłuższym postoju.

Przerabiałem to u siebie. Booster jak cieknie to na pewno ma wpływ. Korektor wtrysku raczej nie zapowietrza. Wiem natomiast z doświadczenia, że wszystkiemu winna jest ręczna pompka paliwa. Mi też paliwo się cofało mimo zamontowanych zaworków zwrotnych. Rozwiązałem ten problem regenerując tą ręczną pompkę zestawem dostępnym w internecie. Otóż w pompce są dwa gumowe zaworki o kształcie pinezki. Po latach zaczynają one puszczać z powrotem paliwo nie zamykając odpowiednio wylotów. Czy to na pewno te zaworki można prosto zdiagnozować próbując wciągnąć powietrze ustami przez wyloty z pompki paliwa (oczywiście po zdjęciu filtra, żeby nie opić się ropki) Jeżeli przez oba można zassać to zaworki są do doopy. Kupując zestaw regeneracyjny trzeba zwrócić uwagę czy zawiera on w swoim składzie te zaworki bo niektóre nie maja. Ja kupiłem bodajże na fordsklep.pl czy coś takiego. Może ktoś powie, że jak pompka przy pompowaniu twardnieje to jest wszystko dobrze. Otóż nie. Mi twardniała po 2 naciśnięciach a paliwo uciekało. Sprawdźcie to u siebie przez to zasysanie, które opisałem wcześniej. Dodam, że po wymianie już ponad rok spokój mam z tą pompką. Wywaliłem też zaworki zwrotne. Wszystko mam oryginalne, nie wyrzucałem podgrzewacza itd. Gdy tylko wymieniłem te zaworki to nie mogłem wogóle zassać powietrza przez rurkę nawet z dużą siłą. Pozdrawiam i sukcesów w naprawie życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem