Temat: [Focus 2011-2014] Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana
View Single Post
Stary 23-03-2019, 14:43   #1
verbena
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-03-2019
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Pompa sprzęgła z czujnikiem - wymiana

Witam,
To mój pierwszy post tutaj więc wybaczcie jeśli coś niejasno napiszę. Przyszłam po pomoc i radę bo niestety ale specem samochodowym to ja nie jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale do rzeczy:
Ford Focus 2011 diesel 1,6 115KM z funkcją start/stop
W zeszłym tygodniu podczas jazdy nagle strzeliło sprzęgło, po prostu wyskoczyło do góry ponad poziom hamulca, w sumie kilka razy tak strzeliło i to jedyny objaw. Mój mechanik powiedział że jest pompa do wymiany ale on tego nie zrobi bo on nie ma odpowiedniego sprzętu czy coś no nieistotne.
Zadzwoniłam do innego warsztatu i powiedziałam że muszę wymienić pompę paliwa podkreślając że ma być ona z czujnikiem, zawołali 333zł pompa 200 robocizna (w środę już mieli zamawiać pompę). Ok zawiozłam auto wczoraj dziś było do odbioru bo tak się umówili. Odbierając auto (mąż pojechał odebrać) nie dało się normalnie odpalić, mechanik powiedział że pompa wymieniona działa ale czujnik nad nią nie (podobno podczas zepsucia pompy tak strzeliło że go uszkodziło) i że tylko na trytkach trzyma bo oni inaczej nie zdążyli i że będę musiała jeszcze raz podjechać i ten czujnik wymienić bo przez niego jest problem z odpalaniem. Ogólnie poinstruował że auto musi być odpalane na luzie ale ma być jednocześnie wciśnięte sprzęgło i hamulec bo inaczej się krztusi i nie odpali i żebym uważała bo może wszystko walnąć i będzie lipaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podczas jazdy okazało się że nie działa tempomat, ikona zmiany biegów i ciągle świeci się ikona start/stop.

Mam wrażenie a wręcz jestem przekonana że zostałam nabita w butelkę, że pompę zamontowali bez czujnika stąd te problemy. Oczywiście jak mąż odbierał auto to był tylko mechanik więc w poniedziałek będę tam dzwonić tylko tutaj pytanie do was co o tym wszystkim myślicie?
Czy warsztat ma obowiązek udzielić mi informację jaki model i markę pompy zamontowali? Czy ktoś może mi podać markę i model takiej właśnie pompy z czujnikiem, bo chyba nie ma ich wiele? Jak w wyglądzie różni się pompa z czujnikiem od tej bez? Czy może rzeczywiście to wina tego drugiego czujnika wyżej?

Wybaczcie jeśli post jest chaotyczny, ale aż się we mnie gotuje na samą myśl o całej sytuacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
verbena jest offline   Odpowiedź z Cytatem