Temat: [Fiesta 2001-2008] Wentylator chłodnicy nie działa
View Single Post
Stary 25-02-2017, 09:52   #6
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,663
Domyślnie Wysoka temperatura silnika

Mam coś nie tegeś z wiatrakiem chłodnicy, który się przekłada na wysoką temperaturę silnika.

Samochód się rozgrzewa podczas jazdy do 84-85*C. Tzn tak podaje informacja o temperaturze silnika. Jak utknę wkorku temperatura skacze szybko rośnie
do 94*C i potem jeśli dalej korek jest długi to rośnie aż do 100*C. Jak ruszę i pojadę chwilę, spada, ale nieznacznie, po dłuższej jeździe
(teraz przy +paru stopniach) temperatura spada do 85*C.
Niemniej, gdy mam taką wysoką temperaturę silnika to wiatraka nie słyszę wogóle.

Jest tak przy WYŁĄCZONEJ klimatyzacji. Załączenie klimatyzacji powoduje, słyszalne na kilometr, pracę wiatraka, który na najwyższym biegu schładza silnik.
I faktycznie przy załączonej klimatyzacji, w korku, temperatura silnika spada. Wyłączenie klimatyzacji wyłącza głośny wiatrak i temperatua znów rośnie.

Sam wiatrak jest tak ekstremalnie głośny, że gdy klima działa jakiś gość na stacji benzynowej pytał się czy u mnie jest ok w aucie...
Swoją drogą to było przy ostatnich +11*C kilka dni temu, sam silnik nie był rozgrzany, raptem do ok 50*C, a z włączoną klimą wiatrak zasuwał na full
już od jego startu pod domem.

Teraz tak. Płyn chłodniczy wymieniałem jakies pół roku temu, wycieków nie ma, bo płynu nie ubywa i nic dolewać nie muszę.
Pompę wody też wymieniałem w zeszłym roku. Dokładną temperaturę silnika odczytuję jeżdżąc z włączoną taką opcję w menu serwisowym.

jakieś pomysły?
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem