Temat: [Focus 1998-2004] Olej, spalanie, moc
View Single Post
Stary 25-07-2016, 12:23   #1
brocha94
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2016
Model: mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 9
Domyślnie Olej, spalanie, moc

WItam,

Posiadam focus 1.6 16V 2000 rocznik

Zauważyłem w nim ostatnio pewne objawy ...
po 1. Strasznie się muli, niby obroty nie spadają, nie rosna wszystko okej ale ... Nie czuje w nim mocy podczas jazdy, wolno się rozpędza a ostatnio przy wrzuceniu 3 biegu zaczął się toczyć, niby wyczytalem że mogło to być spowodowane niedokręconym korkiem od baku lub wlaniem innego paliwa z Shell ( nie mieli zwykłego 98 to dali jakie super extra 98 bla bla...)

2. Wydaje mi się że bierze mi dużo oleju, wskaźnik był ponad normę lekko bo przelałem, przejechałem około ... 2000 tyś +/- od 10.06.2016
a oleju już trzeba dolać bo jest trochę niżej normy. W trasie byłem max 3 razy gdzie w jedną stronę 100 km olej to 10W-40

3. nie wiem czy to już jest czy nie ale na odcinku 100 km Szczecin - Dębno spala mi 1/4 baku gdzie wyjazd z miasta na autostrade zajmuje mi jakieś 20 min a na autostradzie jadę jakoś 120-140 to już max, pociągnie do 160 ale troche mu to zajmuje

Wiem że do wymiany jest sprzęgło z tego co mi sprzedający mówił, rozrząd chce wymienić zapobiegawczo.

Czytałem coś o katalizatorze, że może to byś przyczyna braku mocy, większego spalania

Moje pierwsze autko więc jestem w tym zielony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brocha94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem