View Single Post
Stary 07-07-2009, 22:53   #1
frencci
ford::amateur
 
Avatar frencci
 
Zarejestrowany: 06-02-2009
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Mondeo Mk3 2.0 Wtryski,brak mocy,opóźniona turbina itd

Witam. Jest wiele wątków o podobnych problemach...ale podobnych ;-]. Mam Mondziaka 2.0 TDCI 130KM. Tłukę go już trzy lata i przejechałem ok 100tys.km. , ma obecnie 215tys.km przejechane. Do tej pory mnie nie zawiódł, byłem bardzo zadowolony. Jakiś tydzień temu odpalając go pod jakimś sklepem- zauważyłem, ze jakoś klekocze bardziej...coś w stylu starych Mercedesów 'beczek' z Taksówek i jakoś dziwnie przyspiesza. Przejechałem kilkaset metrów ponieważ zauważyłem,iż miga mi także sprężynka. Zgasiłem go i po ponownym odpaleniu- podobny problem czy miganie nie pojawiło się . Po przeczytaniu przyklejonego wątku- doszedłem do wniosku, że to początek końca wtryskiwaczy. Wystraszony tym- zakupiłem jakiś specyfik STP do przeczyszczania wtrysków i tutaj zaczęły się problemy...a może to tylko zbieg okoliczności w tym samym czasie? Zauważyłem kilka dni po opisanych akcjach, że auto straciło swoją dotychczasową dynamikę. Wygląda to tak, że obojętnie jak bardzo wcisnę pedał gazu- auto przyspiesza swoim trybem- dochodzi do ok. 2100obr/min gdzie wlączała się wcześniej turbosprężarka...przechodzi dalej i dopiero zauważam znaczący skok mocy przy ok 2500obr/min... ale, ale tak jakoś wszystko chodzi leniwie... Coś stanowczo nie przyspiesza jak poprzednio. Czy ktoś miał podobne objawy? Muszę nadmienić, że po pierwszym zauważeniu spadku mocy- podjechałem do warsztatu i kolega 'na szybko' zbadał turbinę i przewody podłączone do niej. Wszystko chodzi, ma ciśnienie i podciśnienie- stwierdził, ze żyje... myślałem, że to ta koleżanka może padła. Poproszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu bo dopadł mnie kryzys światowy i nie chcę dać auta komuś, kto wymieni mi to co uszkodzone i działające ;-]. BTW - jaki możecie polecić dobry/uczciwy warsztat w promieniu 50 km od Gniezna/Poznania?
Dziękuję,pzdr,Jacek

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 08:58
frencci jest offline   Odpowiedź z Cytatem