View Single Post
Stary 13-05-2010, 21:26   #5
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Cytat:
Napisał szpaku1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że przed wymianą szyby było wszystko git, zresztą padało tamtej wiosny i nie było takich cyrków. Pzdwm
Wydawało Ci się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety. Przerabiałem to też na sobie ... na początek osuszanie dołków i wymianą świec. Pomogło na krótko - potem wymiana cewki i przewodów zapłonowych - jeżdżę tak już od około 30 lipca 2009 więc chyba pomogło (to jeśli chodzi o leczenie skutków). Przyczyny tak jak zauważyłem i wyczytałem na forach faktycznie chyba trzeba doszukiwać się w otworach maski, w których zamocowane sa dysze spryskiwaczy - przez nie woda przedostaje się do komory silnika i pech chce, że pada na pokrywę świec a tam włazi pod korek i dostaje się pomiędzy 1 i 2 świecę. Leczenie sprowadziło się do wymontowania spryskiwaczy, potem na ich spód nałożyłem niewielką ilość silikonu (zwykły przeźroczysty) i zamocowałem ponownie w masce. Chyba nie cieknie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie sprawdzałem.

Woda w tym miejscu ma jeszcze o tyle złe działanie, że doprowadza do korozji broków silnika a co za tym idzie możliwości wydostawania się płynu chłodzącego w pobliże świec i kółko się zamyka.
Pisałem już o tym na tym forum ... poszukaj sobie wątku.
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem