Temat: [Mondeo 2000-2007] Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro
View Single Post
Stary 31-03-2015, 08:48   #13
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Po odpaleniu kopci na niebiesko-szaro

Jeżeli pomiędzy wymianami oleju autko połknie nawet do 0,5l to nie ma się czym przejmować, bo to nie jest ilość oleju aby się objawiała kopceniem na niebiesko.
Tak jak radzi Salom uszczelniaczy nie dotykaj bo szkoda twojej kasy.

Moim zdaniem kopcenie jest oznaką delikatnie przytkanych końcówek wtrysków.
Przerabiałem u siebie bardzo podobny przypadek zaraz po zakupie mojego tdci. Z tym że u mnie kopcenie było barwy bardziej biało-szarej. Ten niebieski który widzi twoje oko być może jest tylko wrażeniem zależnym od zmiany barwy światła w ciągu dnia. Bo skoro nie bierze oleju nie powinno być dymienia na niebiesko.
Wracając do końcówek.
W moim Mondku na początku dymił bardzo obficie przy temp. poniżej 5*C. Spawdziłem świece, jedna była padnięta więc zmieniłem wszystkie cztery, ale dymienie pozostało choć nie było tak mocne jak wcześniej. Po kilku mies. doszedł nowy objaw - delkatne szarpanie w niższym zakresie obrotów. Pojechałem na diagnostykę i stół probierczy wykazał że dwa wtryski w niskim i średnim zakresie obrotów podawały ok. 30% dawki paliwa pozostałych dwóch sprawnych wtryskiwaczy (przelewy w porządku). Po kąpieli w ultradźwiękach ich efektywność wzrosła do ok 80%. Kopcenie znikło. Jednak po ok 4 mies. pojawiło się z powrotem wraz z delikatnym szarpaniem. Tym razem do zmiany poszły wszystkie cztery rozpylacze i problem zniknął bezpowrotnie. Zabieg był robiony ok półtora roku temu i po dziś jest ok.

Nie twierdzę że u ciebie jest ten sam problem jaki miałem ja, ale objawy są bardzo podobne. Też nie zapała się sprężynka, furka ładnie się zbierała, mało paliła, ale drażniło mnie najbardziej to szarpanie.
Jeżeli nie ma innych niepokojących objawów możesz z tym jeździć i się nie przejmować.
A jak masz nadmiar kasy to diagnostyka na stole probierczym wyjaśni i ewentualnie ultradźwięki wyleczą problem.

P.S. Jeden z forumowiczów miał podobne objawy przy blokującym się wtrysku, również ultradźwięki pomogły.

Pozdrawiam
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem