View Single Post
Stary 05-09-2015, 12:32   #1
abada89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-08-2015
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1.8 DURATEC 125KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Zimny silnik - brak z mocy, jakby zapchany układ paliwowy

Witam,

Zacznę od danych technicznych mojego samochodu. Może jeszcze nadmienię, że nie jestem specjalistą od motoryzacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ford Mondeo MK3 - 2003 r
Duratec 1.8 125 KM - łańcuszek rozrządu
Instalacja gazowa BRC - z 2013r.

Problem (występuje tylko na benzynie):

Zaraz po odpaleniu auta na zimny silniku auto nie ma mocy. Podczas wciskania pedału gazu, jest odczucie jakby nie było paliwa w zbiorniku. Ten stan utrzymuje się przez ok 2 min od odpalenia. Potem sytuacja się poprawia. Dodam, że ostatnio wymieniałem oleje i filtry w tym także paliwowy. Niepokojące jest to, że filtr paliwa był bardzo ciepły. Dodatkowo sprawdziłem bak paliwa i też bardzo się nagrzewa (dotykałem miejsca pod siedzeniami pasażera), był prawie że gorący. Jako, że mam instalację gazową zdecydowałem się na odcięcie pompy paliwa podczas pracy na gazie. Układ wtedy nie pracuje i bak nie jest nagrzany. Drożność układu sprawdzana była kompresorem, wygląda na to, że jest w porządku. Niestety nie znalazłem nigdzie podobnego problemu, dlatego proszę o jakieś wskazówki.

Ostatnio edytowane przez abada89 ; 06-09-2015 o 11:38
abada89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem