Temat: [Focus 2004-2008] Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.
View Single Post
Stary 17-03-2016, 12:09   #21
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Katalizator - zakup, wymiana, zamiennik.

Też bawiłem się z tym błędem. Znowu wymieniłem świece, tym razem na wersję poserwisową. Błąd znowu zniknął na kilka miesięcy. Świece wymieniłem rok temu (kupiłem te same co były) - błąd ustąpił na 6-8 miesięcy, powrócił. Kupiłem świece te odnowione, błąd znowu się pojawił, skasowałem i już się nie pojawił przez ostatnie 2 miesiące. Następnym razem jak wyskoczy to wymieniam sondę. I zgadzam się z kilkoma przedmówcami bo swoje dochodzenie też robiłem. U mnie wyskakuje Bank1 Sensor 1 wydajność poniżej oczekiwań. Czyli sonda przed katem. Obstawiam że jak świece już nie odpalą ileś tam razy super równo to jednak jakaś tam sadza czy syf leci na sondę. Jak sonda się przytka, tak ilość spalin przed katem jest coraz mniejsza w porównaniu za katem a różnica wartości pomiędzy przed a po kacie jest za mała i stąd błąd niskiej wydajności. Wsadzenie nowych świec powoduje dobry zapas czystych spalin które oczyszczają mi pierwszą sondę z nadmiaru syfu. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć dlaczego błąd P0420 znika mi zawsze po wymianie świec. Następnym razem po prostu zmienię i świece i sondę. Ale raczej w międzyczasie będzie zmiana auta bo już z żoną nie możemy jakoś wytrzymać w tym MK2FL.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem