View Single Post
Stary 22-07-2014, 13:34   #1
groser81
ford::amateur
 
Imię: Gery
Zarejestrowany: 22-07-2014
Model: FORD MAVERICK 2.0
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Ford Maverick (Escape) - szybko ubywa olej.

Witam serdecznie forumowiczow!
Na wstępie chciałbym wszystkich pozdrowić.
Jestem tu nowy, jestem w posiadaniu Mavericka z 2002 roku.
Auto sprowadziłem kilka miesięcy temu z zachodu.
O aucie tym wiem niestety niewiele, bo jest mało popularnym modelem w naszym kraju.
- Silnik 2.0 benzyna, 16-zaworowy, o mocy 124 KM - prawdopodobnie Zetec (?).
- instalacja LPG Prins z lubryfikacją, niestety lublifikator się skonczył i nie mam gdzie kupić.
- przebieg 190.000 km.
Problem w tym, że bierze sporo oleju.
Po sprowadzeniu auto miało zalany Castrol Edge 5W-30.
Po rutynowej kontroli oleju brakowało.
Olej i filtr wymieniłem - Mobil Super3000 5W-30 - jakieś 2 m- ce temu.
Dziś dolałem litr i nie osiągnąłem poziomu. Później podam ile dokładnie przejechałem kilometrów i ile dolałem oleju.
Nie zauważyłem zadnych wycieków, a byłem autem na przeglądzie, mechanik, który wymieniał olej też nic nie zauważył.
Auto też moim zdaniem spala za dużo LPG, około 12-13 l/100km - przy silniku 2 litry i przy masie nieco ponad 1500kg, to trochę za dużo, czy się mylę.
Muszę też wymienić świece i przewody zapłonowe, bo czasem brak mu werwy i słabo się zbiera. Świece i kable mogą też być przyczyną większego spalania gazu (filtry gazowe wymieniłem).

Lecz największym problemem jest "znikający" w szybkim tempie olej. Pewnie problem leży w szczelności silnika: uszczelniacze, pierścienie, itp.

Czy miał ktoś podobny problem z tym modelem Forda lub z takim typem silnika???
Czy ma ktoś jakieś pomysły???
Czekam niecierpliwie na porady.

Jeszcse raz pozdrawiam, Gery.

Ps. Sprawdziłem stan licznika i porownałem z danymi z wymiany oleju. Pd ostatniej wymiany przejechałem ok. 2500km, dziś wlałem 1,7 L oleju, czyli jakieś 0,7 L na 1000km.

Ostatnio edytowane przez groser81 ; 22-07-2014 o 21:21
groser81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem