Temat: [Mondeo 2007-2014] Regeneracja odbłyśników kesenon
View Single Post
Stary 30-01-2014, 14:22   #23
Que_Fear
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-08-2013
Skąd: Wały (Brzeg Dolny)
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Słabo świecące xenony, wymiana soczewek pomogła

Tak więc ja zgodnie z prośbą kolegi nokitela opowiem jak to jest moimi oczami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na wstępie powiem, że do czynienia z ksenonami w autach mam już od kilku lat (auta firmowe: Laguna 2, Opel Vectra C, Opel Insignia) i jak zobaczyłem co kryje się pod hasłem "reflektory ksenonowe" w Mondeo Mk4 byłem delikatnie mówiąc rozczarowany.
Słabe, ciemne, źle doświetlające pobocze (wąskie wiązki) i o krótkim zasięgu. W deszczu natomiast był to już totalny dramat. Tak więc moje odczucia zasadniczo nie różnią się od wielu opinii które na forum w tym temacie się pojawiały.

Zapadła zatem decyzja - telefon do nokitela i umówienie się na przeróbkę. Chwila oczekiwania i .... jutro minie tydzień od czasu jak mam zmodyfikowane reflektory. Akurat z racji tego że miałem niedaleko to osobiście podjechałem do Lubina. Całość zajęła nieco ponad 2h. Miło i sympatycznie (mam nadzieję że nie byłem zbyt marudny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Jak że przeróbka dokonywała się na moich oczach, potwierdzam że ani wewnątrz ani z zewnątrz nie widać w zasadzie śladów modyfikacji, a różnicę zobaczy tylko ten który wie czego szukać i na co zwrócić uwagę. Dodatkowo zmienione zostały także żarówki.

Po modyfikacji reflektory nareszcie zaczęły funkcjonować tak jak się tego spodziewałem (po ksenonach ogólnie). Znacznie wyższa jasność, dobrze oświetlone pobocza, poprawiony zasięg świecenia. Zniknął problem że samochód z przeciwka przytłumia swoimi światłami moje (co było wcześniej). Myślę że jest to maks co można wycisnąć z reflektorów Forda, przy fabrycznych przetwornicach. Porównując z oświetleniem Opla Insignii (moim skromnym zdaniem jedno z lepszych z jakim się spotkałem) to jak wcześniej Ford przegrywał w przedbiegach, tak teraz może śmiało stawać w szranki.

Tak więc jak ktoś się waha, to ja zachęcam, bo nie mówiąc o oczywistej rzeczy jaką jest bezpieczeństwo to i kompfort podróżowania po zmorku jest całkowicie bez porównania. Przy okazji przeróbki sugeruję też wymienić żarówki dla pełnego efektu (idąć za radą kolegi nokitela też zdecydowalem sie na phlipsy montowane jako zamienniki w autach VW/Audi).

Wyszedł trochę post pochwalny, ale skoro efekty są naprawdę bardzo dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc jeszcze raz dziękuję
Que_Fear jest offline   Odpowiedź z Cytatem