View Single Post
Stary 28-01-2015, 18:41   #21
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: Opinie użytkowników na temat Millers oil

Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do mocnego katowania rzadki olej jest bardzo dobry, ale np. na długie trasy ze stałą prędkością nie powinno się przesadzać z tym parametrem.
Chyba chodziło o lepkość, bo jeżeli chodzi o gęstość to oleje różnią się nią nie więcej jak 3-5%. Natomiast wyższa lepkość jest lepsza do katowania, np oleje Millers Motorsport. Katowane silniki muszą mieć wysoki HTHS.
Cytat:
Napisał NX-A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie nie jestem przeciwny Castrolowi, ale irytuje mnie nabijanie ludzi w butelkę, jaką ta firma uskutecznia.
Mam podobne zdanie. Dodam jeszcze że za Castrolem poszło chyba 95% firm olejowych.

Dla Ciebie istnieje tylko Millers i Motul... hmmm. Można mieć takie odczucie, bo Motula można spotkać na półkach w sklepach, a Millers jest coraz popularniejszy, ale nie zapominajmy o takich markach jak AMSoil, Quaker State, Pennzoil, Fuchs. Wielu z nich nie ma na polskim rynku, inne trzeba sprowadzać z niemcowni, a np. Pennzoil nie robi "europejskich" olejów, ale jakościowo biją na łeb oleje pseudosyntetyki.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem