View Single Post
Stary 04-05-2010, 13:23   #36
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Zawór EGR

Cytat:
Napisał OphisR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
widziałem na youtube filimik jak czyścić ten zawór, a co wy polecacie niedrogiego ale skutecznego. Bo zastanawiam się nad takim zabiegiem.
Zawsze tankowałem BP Ultimate ale ostatnio mnie coś tchnęło i zatankowałem zwykłego Diesla na BP, efekt prawie natychmiastowy, jak jest zimny to puszcza ciemne bąki przy przyspieszaniu, jak się rozgrzeje jest ok.
Ludzie wcześniej jeździli na zwykłych paliwach diesel i wszystko było ok a teraz jak się nie naleje tego droższego to się takie rzeczy zdarzają. Ciekawe czy te nasze samochody takie wymagające się zrobiły czy te tańsze paliwa są słabszej jakości. Mój silnik to 1.8 TDDI 90 kM
Ten filmik to jakas dziwna sprawa, bo najlepiej to wyczyscic dluga szczotka (druciana lub nawet do zebow) i pozwolic, zeby caly czas sadza byla mokra i sie rozmakala.
Co do EGR to na zimnym silniku zaraz po odpaleniu jest otwarty i zagrzewa dodatkowo silnik, dlatego po zaslepieniu wiele aut pracuje jak Ursus na zimno.
Przy puszczeniu gazu jest zamkniety wiec nie ma wplywu na prace, ale dodaje cieplego powietrza do dolotu co troche kloci sie z intercoolerem. Zreszta czuc, ze rura do kolektora dolotowego jest zimna a sam kolektor cieply.
Wiele aut ma tez grzalke plynu od weza idacego do EGR co po zaslepieniu sie traci.
Sa wiec plusy i minusy zaslepiania EGRa

na koniec dodam, ze widzialem wlasnie dziwny EGR z dodatkowa gruszka podcisnienia, jakby jakas przepustnica rurki dochodzacej do EGR. niestety nie zrobilem temu zdjecia.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem