Temat: [Mondeo 2007-2014] Nowy samochód ściąga na prawo
View Single Post
Stary 30-10-2010, 00:06   #1
rraffall
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-10-2010
Skąd: Kraków
Model: MKIV
Silnik: 2.0 145 KM
Rocznik: 2010
Postów: 4
Domyślnie Nowy samochód ściąga na prawo

Witam Wszystkich.

Samochód ma dopiero dwa tygodnie a od początku ściąga w prawo i kierownica ustawia się jakby lekko w prawo. Jestem ciekawy czy wielu osobom zdarzają się wady przy zakupie nowego forda mondeo?
Pojechałem do jednego ASO, w którym mistrz uznał, że powodem są polskie pochylone drogi. Na moją prośbę zrobili badanie zbieżności, podczas której skorygowali niewielką rozbieżność na przednich kołach. W kolejnym ASO sprawdzili samochód i uznali, że od strony mechanicznej wszystko jest w porządku i że jest to wina opon. Następnie zamieniali koła tył na przód i lewą stronę na prawą, jednak to nic nie dało. Doradca wymyślił, aby założyć opony zimowe i pojeździć jakiś 1000 km, może się samo naprawi. Nie dawało mi to spokoju, więc następna wizyta w tym samym serwisie, gdzie postanowili poustawiać drążki kierownicze, polepszyło to trochę sytuację ale nadal ściąga w prawo i początkowe ustawienie kierownicy jest lekko w prawo. Jestem totalnym laikiem samochodowym. Czy ustawienie drążków, układu kierowniczego może ten problem wyeliminować, bo doradców w ASO trzeba chyba przycisnąć aby rozwiązali ten problem do końca. Czy jest bardzo trudne do ustawienia?
rraffall jest offline   Odpowiedź z Cytatem