View Single Post
Stary 28-02-2006, 20:26   #7
vabia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2005
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
No to prawie wszystko jasne. Jesli chodzi o tył to masz do bani samoregulatory(brak recznego i późne branie hamulca. Sam hamulec jest ok). Ten czarny pył to starte okładziny z zardzewiałymi "opiłkami" bebna. (spróbuj podciągnąć linke od recznego)

Jesli codzi o przód to nie trzyma wcale dlatego masz miekki pedał. Tu przyczepiłbym sie do jarzma zacisku(zapieczony) i klocki biora z jednej strony(zobaczyłbym jak zurzyte sa klocki, zapewne jedna strona bardziej(strona-mam na mysli strony jednej tarczy)) lub do pompy wspomagania. Tu mnie zastanawia Twój opis "z przodu była już prawdziwa woda gazowana" to wskazuje na jakieś nieszczelności w układzie pompa -zacisk.
Troche pozno odpowiadam ale odlaczono mnie od sieci :x

Pojechalem jeszcze raz na warsztat i kazalem sprawdzic hamulce centymetr po centymetrze ze szczegolnym uwzglednieniem tego co powiedzial Slawko. I teraz najlepsze: wszytko bylo w porzadku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale prawdziwy hicior to to, ze po sprawdzeniu hamulec zaczal lepiej dzialac (takie podejscie "informatyczne" wylacz / wlacz).

Jedyna rzecz jak mi znalezli to taka, ze z tylu jest taki magiczny regulator sily hamowania (takie ramie i sprezynka) i ze byl on w pozycji max (jak przy pelnym obciazeniu) co powdowala, ze tyl odjezdzal. Moje pytania:
- jak to sie fachowo nazywa
- jaki to moze miec wplyw na hamowanie (jakos nie zczailem tlumaczenia mechanikow)

Jednakze, martwi mnie ciagle ta "woda gazowana". Stad:
- czy kolejnosc odpowietrzania kol moze dawac taki efekt (u mnie kolejnosc byla PT, LT, PP, LP -> forum podpowiada, ze powinna byc inna)
- czy ABS (co dokladnie?) moze miec na to wplyw (doczytalem pare opinii, ze Essi z ABS dosc czesto hamuje "slabo, slabo, slabo, pelna moc")

Pozdrawiam
vabia jest offline   Odpowiedź z Cytatem