View Single Post
Stary 05-10-2020, 14:20   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,993
Domyślnie Odp: padła mi skrzynia biegów , zerwał się wał napędowy,

Studiując dane z katalogu Forda - nie mogę znaleźć skrzyni typu N (informację o niej wziąłem z instrukcji Haynesa dla Transita 1986-1991). Natomiast jest pięciobiegowa skrzynia typu 9, co więcej tak oznaczone skrzynie występują na brytyjskim forum Transita.
Szkoda że nie masz zdjęcia swojej skrzyni, w tym katalogu z linka jest charakterystyczny rysunek każdej z nich.
https://www.capri.pl/library/microfi...nsmission/info

Czy ta twoja skrzynia ma taką charakterystyczną tylną długą, wystającą obudowę? (zaznaczyłem czerwoną strzałką). Jeśli tak i ma rzeczywiście pięć biegów do przodu - to wynika z tego, że jest to skrzynia typu 9 (a nie N). Ale nie mam pewności.
W tabeli masz wymienione inne auta w której była stosowana (Sierra, Capri, Granada 82, Granada / Scorpio, Ford P100 oraz Transit.). Z tym że tzw. dzwon sprzęgła (obudowa) jest w każdym przypadku inny (ale masz swój do przełożenia), natomiast mają jeszcze inne przełożenia...

Jeżeli ma tylną pokrywę szeroką, krótką, zaokrąglona (jak w MT75), to tak wygląda skrzynia typu N przedstawiona u Haynesa, wtedy nie jest to typ 9.

O twój problem pytałem też Angoli na ich forum: https://fordtransit.org/forum/viewto...1&c=1#p1704541 Wynika z tego, że najlepsze wyjście to skrzynia MT75 z właściwą podporą, inny wał, inna linka licznika, otwór pod lewarek w podłodze w innym miejscu.

Tak jak napisałem na brytyjskim forum - sprzedający chyba wiedział co robi... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skrzynia typ 9.jpg (86.9 KB, 21 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-10-2020 o 11:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem