Temat: [2,0 i 2,2 TDCi] Sprzęgło Altermatora TDCI
View Single Post
Stary 29-03-2012, 13:45   #7
Sandal
ford::average
 
Avatar Sandal
 
Imię: Sandał
Zarejestrowany: 04-03-2005
Skąd: Gdańsk
Model: [MK4] Focus
Silnik: 2.0 ST Line EcoBlue 150PS
Rocznik: 06/2019
Postów: 114
Domyślnie Odp: Sprzęgło Altermatora TDCI

hymmm - nie jestem leniwy tylko jak widze tematy, który ciągną się w nieskończoność i odbiegją od pierwotnego wątku o 180' to mnie to nudz. Bardziej bym powiedział, że nie mam czasu na czytanie bzdur.... tym bardziej ze większość odpowiedzi to nie są konkrety.

Jezeli chodzi o to czego ja oczekiwałem rozpoczynając ten temat to jestem w 100% usadysfakcjonowany wiem już w którą strone sie kierować i decyduje się na wymiane.

Posiadam już 5tego mondeo MK3 - w każdym ten sam problem był. W każdym wymieniałem napinacz ale problem po 10-12tys km powraca.
Tak jak piszecie na forum nie ma sprzęgiełka od tego modelu w dizlu :-( ale....

Dla podsumowania dla innych "leniwych" lub zajętych:

* Rolka ze sprzęgłem od benzyny ma taka samą średnice co rolka od diesla czyli 53,7mm
* do rolki 53,7mm przychodzi pasek 1642mm
* pasuje też rolka od citroena hdi, ma średnice około 58 mm - wtedy pasek powinien być dłuższy 1650mm
* jest też dostępna rolka o średnicy 58,7 (wtedy pasek 1650mm), ta rolka to 5M5Q-10344-AA 5M5Q-10344-AB zastosowana jest w samochodach MONDEO mk4 1,8 tdci, FOCUS mk1 mk2, S-MAX, GALAXY

Średnica koła: 58.7 mm
Średnica otworu ośki: 17 mm
Szerokość: 36 mm
Ilość rowków: 6

Więc w sumie jest kilka opcji... dla chętnych.
PS:
* u mnie tzw. koło pasowe "małe" nie jest pordzewiałe, brak luzów
* alternator najlepiej wybiera się z komory silnika po prawej stronie przez wnękę koła tylko trzeba odkrecić przynajmniej z jednej strony tj. góra lub dół łącznik stabilizatora.

Pozdrawiam,
Sandał
__________________
Jestem jaki jestem, nic na to nie poradzę ......
Sandal jest offline   Odpowiedź z Cytatem