View Single Post
Stary 07-03-2015, 18:15   #13
klemensss
ford::beginner
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 25-02-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy

Witam serdecznie.
FORD MONDEO KOMBI 2000 TDCI 140KM 2013r
Dołączę się do tematu dla potomnych.

Na początek zakupiłem hak z roku 2008 - Westfalia TYP 307-317 z modułem 6G9N-14B192-AC na alledrogo za 650 zł do tego zakupiłem sterownik STN1170 ELM327 v3 Diagnoza OBD2 MS-CAN Ford za 149 zł i przejściówkę z 13 pin na 9 za 10zł.

Hak zamontowałem samodzielnie. Trzeba odkręcić kilka śrub od zderzaka, wypiąć kabelki od czujników parkowania, odkręcić lampy tylne i można zdjąć zderzak dalej trzeba zdjąć boczki w bagażniku żeby kable przeciągnąć - patrząc od tyłu z prawej strony od spodu jest orygnialny otwór lub pod prawą lampą jak kto woli. trzeba wywalić wzmocnienie i w jego miejsce zamontować hak.


W moim modelu w zielonej kostce tez są tylko trzy kabelki więc korzystając z wiedzy i doświadczenia kolegi Bozzo podpiąłem na czwarty pin masę. U mnie nie znalazłem kostki szarej 12V więc wpiąłem się w kabel od gniazda zapalniczki po prawej stronie.

Następnie trzeba podłączyć sterownik STN1170 pod ODBII schowane w lewym schowku koło kierownicy, i uruchomić moduł trailer tow module ja wybrałem opcje z 13 pin.

I zaczęło wszystko działać. Poniżej fotki.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klemensss ; 15-03-2015 o 19:03
klemensss jest offline   Odpowiedź z Cytatem