Temat: [Galaxy 1994-2000] Temperatura silnika
View Single Post
Stary 23-10-2007, 23:01   #14
saxo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2007
Postów: 4
Domyślnie

może opisze problem gdy autko stoi na postoju na uruchomionym silniku temperatura rośnie prawidłowo,natomiast gdy tylko ruszę i silnik dostanie większych obrotów temperatura zaraz wzrasta i kończy to sie na czerwonym polu.
Dziś od niby fachowca usłyszałem że to pompa wody klękła bo te silniki są wyposażone w pompę wody z plastikowymi łopatkami które wedle niego gdzieś sie "rozpłynęły" ,i przez to na wolnych obrotach ciśnienie w układzie jest prawidłowe a gdy obroty wzrosną to brak tego ciśnienia w układzie z powodu za krótkich lub wyrobionych łopatek.
Poza tym powiedzcie czy silnik 2.8 Vr6 ma jedna głowicę czy dwie bo ja już głupieje od tych nowinek.

[ Dodano: 24-10-2007, 00:54 ]
ponadto zalałem go płynem do czyszczenia układu postąpiłem według instrukcji,potem spuściłem preparat czyszczący układ wraz ze starym płynem i zalałem nowym dziś odpalam autko temp. na postoju ok po 4 km zoonk czerwone pole patrze na płyn w zbiorniczku a tam kolor kawy zamiast błękitu płynu chłodzącego czy to oznacza ze w układzie jest taki "syf"?a jeśli chodzi o czujnik to który to wiem że jeden jest od poziomu płynu w układzie(brązowy)jest jeszcze zielony i czarny ale który od wskaźnika?
proszę o pomoc!!!!!!!
pozdrawiam WSZYSTKICH NA FORUM!!!!!!
saxo jest offline   Odpowiedź z Cytatem