Temat: [Focus 2004-2008] woda w dołkach świec
View Single Post
Stary 06-11-2016, 18:14   #38
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,517
Domyślnie Odp: woda w dołkach świec

Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie 2 tygodnie po kupnie pojechałem do znajomego mechanika wymienić standardowo rozrząd filtry,
płyny i oczywiście z racji, że to benzyniak 1.6 ten problem też mnie złapał,
ja niczego nie świadomy tak jeździłem
i z jeszcze większym zdziwieniem patrzyłem jak te rowki przy świecach stoją w wodzie
[...]
Witam

To nie wina konstrukcji silnika, tylko handlarze myją Karcherem silnik przed sprzedażą i stąd woda w świecach

Jeśli silnik będzie przerywał / "prychał" to wymień jeszcze kable do świec

Odnośnie wygłuszenia maski => czy masz podgrzewane spryskiwacze => jeśli tak to poczytaj o pożarach wygłuszenia właśnie od podgrzewanych spryskiwaczy


Cytat:
Napisał Konrad Gerard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
2. Co prawda osłony silnika wersje 1.6 nie miały ale widzę, że są tanio do kupienia osłony z wersji 1.8 oraz 2.0. Pytanie moje czy ktoś próbował je założyć i podchodzą pod ten silnik?
Zastanawiam się nad którymś z tych dwóch alternatyw jako dodatkowa ochrona żeby się nic nigdy tam nie wlało, co byście polecili?
[...]
yyyy .... kolega na poważnie myśli, że dolna osłona uszczelnia silnik od dołu?



pozdrawiam
ARturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-11-2016 o 18:19
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem