View Single Post
Stary 29-03-2008, 16:02   #1
danj
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Postów: 7
Domyślnie [MK3] 1.8 Benzyna 2005 37kkm - czy warto ???

Witam.
Planuje zakup Forda Mondeo MK3, znalazłem egzemplarz z 2005 roku z potwierdzonym (w książce serw,) przebiegiem 37k.
Auto wydaje mi się atrakcyjne ze względu na niski przebieg.
Ma lekko (i dziwnie) porysowaną maskę z przodu, i kilka drobniutkich rys po bokach (od otwarcia drzwi prawdopodobnie).
Jeśli chodzi o silnik, to tu nie znam się wcale, jedynie rzucił mi się w oczy brak tych plastikowych "maskownic" i nawet spore zabrudzenie poszczególnych podzespołów.
Jest to wersja z silnikiem benzynowym 1.8 (125km), sedan.
Cena to ok. 44k brutto (będzie brany w leasingu więc większą część vatu odzyskam).
Przejrzałem archiwum ale znakomita większość postów dotyczy (i wychwala) silniki diesla, w związku z tym mam pytanie do posiadaczy tej (benzynowej 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wersji silnikowej: czego się po nim mogę spodziewać (awaryjność, eksploatacja itp). Jeżdżę spokojnie i najważniejsza dla mnie jest bezawaryjność oraz oczywiście koszty eksploatacji (co do spalania to raczej cudów się po tym silniku nie spodziewam).
Druga sprawa, czy ktoś ma doświadczenie z naprawami\poprawkami blacharskimi, ile orientacyjnie może kosztować polakierowanie klapy i drobne poprawki po bokach (wielkości 1-2cm).
Jako że sprzedaje go firma (autoryzowany dealer\serwis forda) zapewniają mnie iż auto sprawdzili i jest w dobrym stanie to waham się czy warto sprawdzić w innym serwisie ?


Jako że będzie to pierwszy samochód kupiony od osób trzecich nie mam doświadczenia w tej kwestii i będę wdzięczny za wszelkie rady i pomoc.

pozdrawiam
danj jest offline   Odpowiedź z Cytatem