Temat: [C-MAX 2003-2007] Tylna kanapa a foteliki dziecięce
View Single Post
Stary 06-03-2015, 17:59   #22
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Tylna kanapa a foteliki dziecięce

Cytat:
Napisał arturfom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są przedłużki do zapięć pasów jednak ich nikt nie atestuje do przewozu osób więc strach montować, myślę że 10 cm było by optymalne jednak nie ma takich nie wiem czemu, nikt chyba tego nie dopuścił do sprzedaży, nie testował
- nie radzę kupować pomimo zapewnień sprzedających szczególnie pasów o długości 60cm bo to pas do bagażu ( mając taki przedłużacz nasz pas bezpieczeństwa nie przechodzi przez klatkę piersiową ), certyfikat czy homologacja E i numer to jedynie zapewnienie że pas został wykonany zgodnie z zaleceniami konstrukcyjnymi, numerek to kod kraju - daje nam jedynie gwarancję że pas pasje do zapięć, a widziałem opisy nawet że pas jest pasem dla kobiet w ciąży - masakra
Rzecz nie w długości. Jak jeździłem VW to miałem z tyłu gniazda do zapinania pasów na sztywnych prętach (jak w naszych fordzikach z przodu, tylko krótsze). Zawsze sterczały pięknie do góry i bez problemu zapinało się pas jedną ręką wkładając ją między foteliki. Rozwiązanie zastosowane w naszych autach zmusza zapinającego do przytrzymania gniazda żeby dało się do niego wcisnąć końcówkę pasa.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem