Temat: [Mondeo 2007-2014] Działanie ESP/ABS
View Single Post
Stary 09-02-2009, 17:25   #18
MyDLo
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: Bdg
Postów: 62
Domyślnie Re: [MK4] Działanie ESP/ABS

Cytat:
Napisał Mephic
Cytat:
Napisał Snajper_881
Cytat:
Napisał Mephic
Cytat:
Napisał MyDLo
Jakis czas temu testowalem ESP. Na "lodzie" przy predkosci ok 50 zaciagnalem na maxa reczny. ESP zadzialalo bardzo szybko i w bardzo krotkim czasie o wyprowadzil samochod na prosta, tyl malo co zarzucil. Tez nigdy wczesniej nie jezdzilem autem z ESP i dopiero teraz przekonalem sie jaki to fajny bajer. Zadnych drgan na pedale nie wyczulem.
Dam radę trochę niezwiązaną z tematem - Nie zaciągaj ręcznego na maxa, żeby wpuścić auto w poślizg wystarczy 1/3 "całości" i zawsze z wciśniętym guzikiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No cóż, ja czasem mam drgania, ale nie wiem skąd one się przenoszą. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Śmiać mi się chce z idiotów, którzy szaleją po moim osiedlu i starają się robić efektowne poślizgi. Jedzie taki, jeden z drugim bałwan, widzi zakręt, skręca koła i ile matka dała siły ciągnie za tę dzwignię od ręcznego........i?? Wpada w drzewo. Bo żaden kołek nie pomyślał, że należy najpierw wejść w zakręt, potem "podciąć" ręcznym i nie trzymać go do us****j śmierci tylko na tyle, żeby wystarczyło do wytrącenia tyłu pojazdu z toru jazdy. Wyjeżdzają przodem z zakrętu...no żal patrzeć na głupotę ludzką.
Palenie gumy?
No ba...
Ale z prostej żeby tak...ależ skąd? Przednie koła o próg zwalniający, (jak wiadomo śliski jest) ręczny znów na MAXAAAAAAAA, gaz w podłoge, sprzęgłem strzał aż kolanem "se" w brode stuknie, i mieli tak mieli aż iskry polecą....z felg.
"Tępoki"...

Jeżeli chodzi o ESP, dla mnie rewelacja i również nie mam żadnych drgań, tylko migająca kontrola, która informuje o działaniu ESP, więc o utracie przyczepności.
Pozdro! :fcp1 :fcp26
No niestety mało ludzi wie jak używać ręcznego. Ale tego na kursach nie uczą jak i wielu innych przydatnych rzeczy (dużo bardziej przydatnych niż jazda po łuku w którym mieści się TIR).
Testowalem w bezpiecznym miejscu na pustym placu gdzie nikogo nie bylo. Z tym recznym to tak do konca go nie zaciagnelem ,i to nie na zakretach tylko na prostej drodze.
MyDLo jest offline   Odpowiedź z Cytatem