Temat: [Mondeo 2007-2014] Cieknący rozrząd w silniku 2.5T (volvo)
View Single Post
Stary 24-05-2011, 11:42   #1
levi
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 15-03-2011
Skąd: Gdańsk
Model: Explorer
Silnik: 2.3
Rocznik: 2020
Postów: 36
Domyślnie Cieknący rozrząd w silniku 2.5T (volvo)

Postanowiłem napisać na forum mondeo bo wiem, że jest tu więcej posiadaczy aut z tym silnikiem.

Ostatnio zajrzałem pod plastikową obudowę paska rozrządu i okazało się, że wszystko jest usmarowane olejem (głównie sama obudowa). Oleju nie wydostaje się dużo ale kółka rozrządu bardzo ładnie rozchlapują go po obudowie. Musi dziać się tak już dość długo bo bok silnika jest usmarowany olejem i zaklejony kurzem. Na postoju olej nie cieknie.

Pytania:

- Zostawić czy robić lub innymi słowy czy może to się rozpaść (auto ma 130kkm i chciałbym jeszcze zaczekać zanim wymienię pasek a bez tego się nie obejdzie przy wymianie chociażby simmeringów...)

- Czy olej źle wpływa na pasek ? W prawdzie pasek jest suchy ale ...

- Jak wymienia się pasek w tym aucie - trzeba wymontować silnik ? (obok paska jest poduszka zawieszenia silnika)

- Ma ktoś doświadczenie z taką usterką ? Cieknie na pewno przy kółkach zmiennych faz ale czy są to tylko uszczelniacze czy łożyska czy same koła ? Można to jakoś ocenić ? Silnik działa poprawnie. Nie jest przeprogramowany (fabryczne 220 KM). Żadnych efektów dźwiękowych. Jak uruchomię silnik ze zdjęta obudową to ciężko cokolwiek zauważyć a nie chcę tam pchać paluchów bo mam ich mało :-)
levi jest offline   Odpowiedź z Cytatem