View Single Post
Stary 23-04-2014, 09:06   #241
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie Ci tego nie powiem, bo osobiście jeszcze nie "otwierałem" mechanizmu ręcznego. Ale wiem, że w tym wątku są fajnie opisane pewne "myki" wraz z fotkami co i jak należy zrobić.
Inna opcja jest taka, że w twoim aucie ktoś wcześniej (jeśli nie jesteś I właścicielem) wymienił ten mechanizm na tradycyjny z ręcznym naciągiem i regulacją.
Moje pytanie było retoryczne - nie mam samoregulatora przecież skoro mam ręczną regulację, a auto z listopada 2003. W tym wątku gdzieś w początkowych stronach (może 3-6) ktoś dawał nawet fotki (stary układ był do 2002/2003).
W każdym razie popuściłem z 2-3mm (nie wiem dokładnie bo kręciłem kluczem po 15st bo miejsca nie było - nie luzowałem/zdejmowałem tłumika tylko odgiąłem osłonę termiczną z jednej strony). Teraz jest ok - po wymianie kompletu tarcz i klocków ciut wróciłem z naciągiem by był ten 1mm luzu jak podaje instrukcja.
Teraz na pierwszym ząbku nie obrócę ręcznie koła, a max co mogę zaciągnąć bez użycia drugiej ręki to 6 ząbek.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem