View Single Post
Stary 08-06-2020, 18:39   #29
pint
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5 Tit kombi/ C-Max II
Silnik: 2.0 TDCi aut.132 kW/2.0 TDCi aut.103 kW
Rocznik: 2015/2012
Postów: 26
Domyślnie kontrolka niskiego cisnienia w oponach

Głupia sprawa ale nie rozumiem systemu kontroli ciśnienia w oponach mojego Mondeo Mk5 . W starym Mk4 wszystko było jasne , były czujniki w kolach mierzące fizyczne ciśnienie w każdym kole, przekazujące tę informacje do systemu , który alarmował w przypadku spadku ciśnienia w którym z kół.
W Mk5,gdy przeczytałem w specyfikacji VIN " Tyre Pressure Sensors - 433 MHZ" pomyślałem ,ze system będzie identyczny ale nie - wyświetlacz nie pokazuje aktualnego ciśnienia w kółkach a jedynie mogę w " Tyre Monitor" zrobić reset (rozumiem,ze wtedy daję systemowi informację o wyjściowym ciśnieniu w kolach) a system powiadomi mnie pomarańczową kontrolką o jakiejś nieprawidłowości. Rozumiem więc ,że mam bierny system , badający fizyczny obwód koła i alarmujący gdy ten obwód się zmniejszy .
Tylko co w takim razie oznacza ta częstotliwość 433 MHZ w VINie?
No i teraz najważniejsze , po wymianie z zimowych na letnie ( pełne kola) i zmianie 2 przednich letnich - kontrolka zapala mi się praktycznie przy każdym odpaleniu , ciśnienie sprawdzam i jest OK , resetuję , kontrolka gaśnie i przy następnym odpaleniu znów się zapala. Czy jest jakiś trick , który można zastosować samemu ( typu resetowanie lampki ciśnienia oleju po jego wymianie ) czy tez trzeba się podpiąć pod komputer i zresetować błąd ?
pint jest offline   Odpowiedź z Cytatem