Temat: [Mondeo 2000-2007] Nagły zanik mocy?
View Single Post
Stary 20-06-2009, 17:38   #1
deathmind
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Nagły zanik mocy?

Witajcie,
wczoraj jadąc przez Warszawę trybem nazwijmy to "eko" do ok. 2 tys. obrotów/min. w moim 2.0 TDCi nagle po zmianie biegu z 2 na 3 gdy na "trójeczce" począłem dochodzić do owych 2 tysięcy obrotów wystąpił dziwny jednorazowy dźwięk typu "bum", który zaowocował tym, że auto nagle jakby wjechało w poduszki i przestało przyśpieszać. No ale teraz do rzeczy -> zjechałem na pobocze i okazało się że od ok. 1400 obrotów/min. wydaje z siebie dźwięk przypominający pracę wózka widłowego na gaz czyli takie buczenie. Odczekałem paręnaście minut na chodzącym silniku i postanowiłem, że sprawdzę jak to się ma do zachowania auta. Otóż auto przyśpiesza na minimum gazu. Wciskając połowę gazu czy też max owocuje to efektem owej "poduszki", auto tak jakby nagle natrafiło na jakiś opór, bo utrzymuje stałą prędkość, ale nie przyśpiesza. Zatem reasumując na minimum gazu jako tako przyśpiesza ale byle większa jego ilość a auto jakby samo się dohamowywało. Warto chyba dodać, że nie pali mi się żadna kontrolka i niedawno byłem z nim w serwisie, bo migała mi nieszczęsna sprężynka. Okazało się że objawy to rozwalony wtrysk (1 sztuka), ale też dodatkowo serwisant dodał, że turbina chodzi głośniej niż powinna i wg niego ona może być kolejnym problemem...wtrysk wymieniłem, ale turbiny nie no bo cóż...koszt jest nieciekawy, a z resztą to już 2 turbina, gdyż seryjnie zamontowana poszła na śmieci ponieważ poprzedni driver owego fordzika nigdy nie czekał aż obieg zdąży ochłodzić silnik, a po prostu "z lotu" zaraz po zatrzymaniu gasił silnik...łopatki poszły i po zabawie. Jednak wtedy auto całkiem inaczej się zachowywało i inny był też dźwięk...coś podobne do suszarki czy nawiewu, a teraz? Może to łożyska turbiny? HELP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
deathmind jest offline   Odpowiedź z Cytatem