Temat: [Transit 2000-2006] Wyciek - uszczelniacze wału 2.0 Tdi
View Single Post
Stary 29-03-2024, 22:21   #4
Wicek
ford::beginner
 
Avatar Wicek
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-05-2017
Skąd: Lądek-Zdrój
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2.0td
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Wyciek - uszczelniacze wału 2.0 Tdi

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jest w modelach Mk3/4/5z silnikiem 2,5D. W Mk6 separator oleju jest w pokrywie klawiatury. Sprawdź jak mocno silnik dmucha spalinami przez wlew oleju...
Sprawdź dokładnie, czy olej leci z simmeringów wału, czy jednak z uszczelnienia pokryw, w których są mocowane simmeringi.
A wiec tak: Tranzystor trochę postał i dopiero dziś wziałem się za wyciek.
  • Najpierw podejrzewałem wyciek spod dekielka pokrywy - było mocno zapocone olejem. Dekielek - jak tylko zdejmę pokrywę z silnika - dokręcę (w tym celu dorabiam nawet sobie klucz z trzema "ząbkami" aby było elegancko i jak się patrzy. Bardziej jednak zapaprane olejem wydawała się okolica koła zamachowego. Więc rozkreciłem wszystko...
  • Po zdjęciu koła pasowego na wale, ukazał się uszczelniacz ewidentnie "puszczający" olej. Jest zatem do wymiany i tym razem będę szukał oryginału a nie pierwszego (nie)lepszego zamiennika...
    Mam jedynie zagwozdkę: obecnie zamontowany uszczelniacz wydaje się być lekko acentralnie osadzony względem kołnierza wału. Pisząc po chłopsku - na dole widać, że kołnierz uszczelniacza jest lekko wywinięty (ściśnięty?), natomiast na górze wydaje sie mieć nieco więcej powierzchni (czyli luzu). Względem samej pokrywy - cały uszczelniacz "siedzi" idealnie centralnie.
    Czy jest to wynikiem złego montażu (kolejności dokręcania śrubek) pokrywy? Montując pokrywę powkręcałem co prawda najpierw delikatnie wszystkie śruby wokół i dopiero - gdy "siedziały" w otworach już wszystkie - dokręcałem je od dołu, na przemian po bokach - w górę.
    Może jest dedykowana kolejnosć dokręcania śrubek dekla tak, aby uniknąć niepotrzebnych naprężeń dekla, a tym samym decentracji osadzonego uszczelniacza?
    A może powinieniem najpierw przykrecić samą pokrywę, a uszczelniacz wkręcić/zamontować na końcu - aby osiadł/dopasował sie do kołnierza wału?
  • Montaż uchwytu/łapy silnika: czy montując odlew trzema śrubami przez otwory w deklu (trójkątne wytłoczenie) powinienem dać siklikon/uszczelkę pomiedzy elemety? Wydaje mi się, że spod śrub też lekko się pociło olejem, a skrecone było tylko na śruby z podkładkami...

Z góry dziekuję za podpowiedź i pozdrawiam
__________________
Nie każda morda pasuje do Forda...
Wicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem