Temat: [Mondeo 2007-2014] 2.0 TDCI szarpie ok. 2tys obrotów
View Single Post
Stary 22-03-2024, 14:25   #1
ppfalcon
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM by Heko
Rocznik: 2010
Postów: 14
Domyślnie 2.0 TDCI szarpie ok. 2tys obrotów

Witajcie

Od jakiegoś czasu mam taki problem z autem. Czasem przy próbie przyspieszania w okolicy 2 tys. obrotów wyczuwam takie dziwne szarpanie. Pojawia się to w momencie spokojnej jazdy, najczęściej na 3 czy 4 biegu. Nie zdarza się to często, czasami potrafię przejechać kilkadziesiąt kilometrów bez tego efektu, ale czasem uda mi się dwa czy trzy razy pod rząd to zaobserwować.

Wiem, że w moim aucie i silniku najlepszy moment obrotowy jest w okolicy 2,1 - 2,2 tys obrotów i nie mówię tutaj o ciśnięciu do deski, ale zwykłe lekkie dodanie gazu powoduje właśnie takie "telepanie". Raz czy dwa razy musiałem wręcz redukować bieg, żeby móc pojechać dalej. Zdarzało się tak najczęściej jak jadąc trasą przejeżdżałem przez wioski, gdzie było ograniczenie do 50 i wtedy nie dało się normalnie jechać na 3-ce, tylko musiałem redukować na 2-kę (co jak się domyślacie nie było ani komfortowe ani ciche). Problem pojawia się zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku.

Byłem z tym u mechanika, postarałem się wyjaśnić problem jak najlepiej umiałem, ale powiedział, że jechał autem i nie widział nic dziwnego.

Macie jakiś pomysł co to może być? Auto to Mondeo 4, 2.0 TDCi 140 KM z 2010 roku. Przebieg to ok. 240 tys. Ewentualnie czy macie jakiegoś sprawdzonego mechanika w okolicy Bielska-Białej, który mógłby zerknąć i zobaczyć co to jest? Myślałem że to może być dwumasa, ale im więcej czytałem tym mniejszą miałem pewność.
ppfalcon jest offline   Odpowiedź z Cytatem